Pāriet uz galveno saturu

Krīzes laika čakarētāji

Šodien sanāca sastapšanās ar vienu krīzes laika parādību - čakarēšana, mēģinot to darīt it kā legāliem līdzekļiem.
Vakar zvanīja un pieteicās, ka šodien atbrauks kaut ko tur elektrībai nomērīt Lai kāds esot, kas varēs palaist pie sadales kastes. Šodien atbrauc kaut kādi vīreļi ar pretestību mērošu ierīci rokā, es pielaižu pie sadales skapja, šie kaut ko mēra un prasa, kas pieslēgts utt. Viss process ilga aptuveni 5 min. Nākamās 5 min. saraksta kaut kādu protokolu, dod man un prasa, vai maksāšu skaidrā. Vērojot šo teātri saprotu, ka lai maksātu skaidrā, jābūt pilnīgi tērētam, bet īsti arī neesmu drošs, ka tas ko viņi tur dara, nav kaut kas, kas likumīgi pienākas. Tāpēc saku, lai raksta rēķinu. Nu sazin kādi likumi tagad, moš tiešām ir kādi drošības pasākumi, kas obligāti jāveic, par ko es nezinu, un ko tad es tur spirināšos. Čalis vēl piedāvā darījumu, ka skaidrā maksājot būs stipri lētāk, bet nu tas tikai bija pamudinājums, lai tik raksta vien savu rēķinu. Un nu man izsniedz rēķinu par 44.42 Ls. Smalki, ka man pat aizmirsa paprasīt parakstu uz viņu rēķina daļas uzlikt :) Un tālāk skaidrs, ka ņēmos noskaidrot, kas tie par izolācijas pretestības mērījumiem, kurus uzdevums veikt licencētam elektrotehniskam iecirknim SIA "Omega-SVK" enerģētiķa Ādolfa Grasa personā, par to labi iekasējot.
Man nav ne jausmas, kas tie par darbiem, jo nekad agrāk tādi nav veikti, bet, visticamāk, tādi varētu būt noderīgi vienīgi ugunsdzēsējiem, tā šķiet. Tāpēc zvanu pažarnieku priekšniekam un prasu, kas tie par mērījumiem un vai tie ir obligāti. Viņš, protams, saprot par ko ir runa un saka, ka tie ir gan vajadzīgi mērījumi, bet tādus pasūtīt vat tikai pažarnieku kantoris vai darba inspekcija, un tad man pašam būtu jāmeklē firmele, kas atbrauc un to veic. Man izsniegtajā aktā zem ailītes "Pasūtītājs" ir daudzpunkti. Tātad skaidrs, ka neviens šādus mērījumus pasūtījis nav un tas nozīmē, ka SIA "Omega-SVK" meklē nezinošus cilvēkus, tādus kā es, un mēģina nelikumīgi pieprasīt samaksu par likumīgu darbību. Ir dzirdēti līdzīgi gadījumi, kad pēkšņi pa pastu sāk nākt avīzes un tad vēlāk sāk zvanīt un prasīt, kur izsūtīt rēķinu par presi. Un gan jau, ka ir kas uzķeras. Tagad es pilnīgi droši varu apgalvot, ka nu esmu kļuvis par SIA "Omega-SVK" pasūtītāju, jo varenais rēķins Nr. 111 jau atrodas miskastē.

Tomēr vai šis notikums nebūtu ievērības cienīgs kādam sižetam plašākā presē, tā ļaujot pasargāt neuzmanīgākus cilvēkus?

Komentāri

 1. Kā ar Jums iespējams sazināties? mums ir interese par šo jautājumu.

  AtbildētDzēst
 2. Nu, jā, nezinu, kas esiet jūs, bet mani var mēģināt sakontaktēt ar e-pasta starpniecību, rakstot uz mitans inbox.lv

  AtbildētDzēst
 3. Krīze beigusies,bet šamais kantoris uzdarbojās atkal.Tikai laikam saucā Omega Elektro.Iekritu viņu mahinācijā jau 2009 gadā un tagad atkal zvana ,ka jāmēra ,savādāk atnāks pārbaude un sūdi būšot.Pajautāju lai atsūta man uz e-pastu likuma pantu,kur norādīts ka man vajadzīgs šāds obligāts mērījums katru gadu.....Viss ar galiem ,pat telefonu neceļ.

  AtbildētDzēst
 4. mērījumi jāveic ne retāk kā reizi 6 gados, bet mērkaķus, kas draud ar sankcijām un paši uzbāžās var trenk ar sūdainu mietu, DROŠI!!!

  http://zz.diena.lv/vietejas-zinas/jelgava/bridina-par-iespejamam-krapnieciskam-darbibam-veicot-elektroiekartu-merijumus-22684#comments

  AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Raksts, kuru labprāt gribētu nepublicēt.

Ainažu slimnīcas skandāla rezultātā nolēmu darīt zināmu savu pieredzi ar šo iestādi, un bērnu psihiatrijas stāvoki mūsu valstī. Tā kā aprakstītais ir noticis pirms gada, faktoloģiski zemāk aprakstītajā varētu būt arī dažas neapzinātas neprecizitātes, bet centīšos :) Garais ievads - mūsu īpašais bērns 2016. gada vidū mūsu ģimenē ienāca audžumeitene, kura bija nesen izņemta no savas bioloģiskās ģimenes un ievietota krīzes centrā. Mums tika raksturots, ka bērnam ir viegli garīgi traucējumi, kā arī uzvedības problēmas. Tas mūs nedaudz satrauca. It sevišķi aprakstā minētais, ka viņa mēdz sev graizīt rokas. Mums nebija bail no garīgi slima bērna, bet gan no tā, vai varam būt droši par saviem, gados jaunajiem pašu bērniem. Krīzes centra psihologs nomierināja, ka meitenei nav pašnāvnieciskas vēlmes, bet nespēja tikt galā ar stresa situācijām, un ka citās valstīs šādiem cilvēkiem terapijas laikā pat piedāvā speciālas "žiletes", ar kurām nevar sevi savainot pārāk nopietni. Izklausīj

Aicinājums uz iecietību

Kas jums pirmais nāk prātā, izdzirdot vārdu Eduards Veidenbaums? Kā gulbji balti padebeši? "Pērkona" dziesmas? Latviešu valoda? Varbūt tas, ka viņš prata 10 valodas? Bet kas jums nāk prātā, ja saku, ka Eduards Veidenbaums bija alkoholķis? Vai viņš tāpēc bija sliktāks dzejnieks un vājāks tulkotājs? Nē, viņš joprojām ir mans iecienītākais latviešu dzejnieks. Tomēr man ir žēl, ka viņš nespēja tikt pāri alkohola varai.Ja nebūtu tās, varbūt viņa mūžs būtu ilgāks par 25 gadiem. Es Veidenbaumu nemīlu tāpēc, ka viņš bija dzērājs, bet dēļ viņa devuma latviešu tautai. Es nevienu cilvēku nekad neesmu vērtējis sliktāk tikai tāpēc, ka viņš tendēts uz attiecībāma ar sava dzimuma pārstāvi. Mani pat tas neinteresē. Zinu, ka man viens labs paziņa it kā esot homoseksuāls, bet es par to nekad ar viņu neesmu runājis, un viņš joprojām ir man labs paziņa. Man reiz priekšnieks bija homoseksuāls daņu uzņēmējs, bet man viņš neriebās tapēc ka viņš ir homoseksuāls. Man riebās viņa pieeja biznesam.

Kārena M. Makmanusa "Kāds no mums melo"

Tā kā pasaulē plosās SARS-CoV-2 un daudziem jāsēž mājās, nolēmu padalīties ar kādām grāmatām, ko būtu vērts izlasīt. Parasti man grāmatas lasās ļoti lēni, bet šī izrāvās tempiņā, jo sanāca divas dienas pavadīt pusguļus :) Nepārrakstīšu te tagad anotāciju, kuru var atrast citur. Grāmata ir viegls krimiķis. Sākums šķiet vienmuļš (kā ir ar gandrīz visām grāmatām) tomēr pavisam drīz tā ievelk savā pasaulē. Autorei noteikti milzu atzinības par izvēlēto stilu. Viss stāstījums apskatīts no 4 iesaistīto personu skatu punktiem, vienlaikus saglabājot teksta dinamiku un nav jālēkā kā pa dažādiem stāstiem, gaidot, kad tie savīsies. Vienīgais, kas man nepatīk visos mūsdienu bestselleros ir tā diversity nodeva, ka obligāti jāiekļauj kāda homoseksuāls pagrieziens. Bet, ja neņem vērā šo 21. g.s. klišeju, tad darbs man ļoti patika. Vērtējums: 4/5