Pāriet uz galveno saturu

Par ko vēlēt 2.oktobrī?

Ilgi nevarēju izdomāt, vai gribu par šo vispār rakstīt, vai nē. Tā kā parasti ielaisties garās mutiskās diskusijās par politiku man nepatīk, jo nekad vēl neesmu nevienu auglīgu šādu diskusiju dzirdējis, šoreiz nolēmu uzrakstīt. Tā teikt, gribi manu viedokli zināt - izlasi, negribi - nelasi.

Sāksim ar to, ka es piederu pie tiem cilvēkiem, kas neatbalsta neiešanu uz vēlēšanām vispār. Man patiktu, ja Latvijā būtu tā, kā piemēram Brazīlijā, kur piedalīšanās vēlēšanās ir OBLIGĀTA. Pirmkārt tāpēc, ka tā reāli ir iespēja paust savu viedokli. Otrkārt, valstiski ir iespējams pietiekami objektīvi noskaidrot tautas vēlmes un saprašanu. Pretējā gadījumā, ja man vispār nav nekāda viedokļa un vēlmes, kāpēc tad es šai valstī dzīvoju? Lai kā man riebtos frāze "pilsoņa pienākums" es arī zem tās parakstos. Kaut vai iet un balsot ar tukšu aploksni vai uzzīmētu ķiņķēziņu, kā to mēdza kādreiz Padomju laiku vēlēšanās darīt. Tad vismaz būs pausta attieksme - man viss riebjas, neviena partija manas intereses neaizstāv, vai arī vienkārši tā būs atbilde - mani tas viss neinteresē. Jebkurā gadījumā tas vismaz būs izteikts viedoklis.

Nākamais jautājums būtu tad, par ko balsot? Mums izrādās ir veseli 13 saraksti no kā izvēlēties. Ir tā saucamās lielās un mazās partijas. Par mazajām es saucu "Ražots Latvijā", "Tautas kontrole", "Par prezidentālu republiku", "Daugava Latvijai", "Pēdējā partija" un "KDS". Par šīm sešām sevišķi neko te nerakstīšu, jo tās pārstāv ļoti šauras intereses, vai arī vienkārši ir man ne sevišķi saprotamas. Ja kāda no tām iegūtu 100% atbalstu, tad viņiem pat nav 100 deputātu kandidātu, kas vien jau ir rādītājs.
Tad ir divas tādas "reiz bija lielas" partijas. "Atbildība" šobrīd ir tāda attāla kādreizējo Sociāldemokrātu atlūza un "PCTVL", kas ir joprojām laikam cer atjaunot Padomiju. Vienīgi to cilvēku, kas tajā režīma šausmīgi labi jutās, paliek arvien mazāk.

Tad nu paliek vien pieci saraksti, no kuriem es šobrīd veiktu kādu izvēli. Arī tas nav maz. Sākšu tad ar tiem, kas šobrīd ir pie varas.

"Vienotība". Par šiem noteikti nebalsošu. Vienīgais laiks, kad šo partiju būtu izvēlējies, bija tad, kad Repše bija tās vadībā. Jā, viņš ir dīvains, bet vismaz tiešs un mērķtiecīgs. Laikam tāpēc "Vienotībai" Repše arī vairs ne sevišķi patīk, nevis dīvainuma dēļ, bet gan vadītājam nepieciešamo īpašību dēļ. Ja būtu jārunā par to, kura ir visliekulīgākā partija, šī laikam būtu pirmā. Nu visi jau kaut kādā mērā liekuļo, bet nu tas, kas ar "Vienotību" noticis pēdējā laikā ir vnk ūnikums.
 • Protams lielais stāsts ar Dombrovska paziņojumu pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā pie Dombura, ka pensijas nekādā ziņā netiks aiztiktas. Viena lieta būtu pateikt, ka mums bija bail, ka uz citu fona tas mūsu sarakstu īslaicīgi padarīs nemīlamu. Bet nē, sāk ar visādu muldēšanu, ka nekas tāds nebija zināms. Tad vēl apvainojums, ka kāds šo lēmumu var pārstrīdēt satversmes tiesā, jo naudas tāpat nebūšot. Bet tad, kad tiesa lēmumu atzina par nelikumīgu, izrādās tā bija slavējama. Lai cik tas nejēdzīgi neizklausītos, "Vienotība" paziņoja, ka ir izcīnīta taisnība un pensionāriem pensijas tiks atmaksātas. Laikam Repše bija vienīgais, kas šajā gadījumā nebija priecīgs, jo tā liekuļot izskatās arī "kā var nesolīt" cilvēks nav spējīgs.
 • Reformas medicīnā. Kamēr pie veselības ministrijas stūres bija TP cilvēki, tika nepārtraukti spiests, ka izdevumi medicīnā ir jāmazina. Nu krīzes laikā tas šķiet viens no risinājumiem un TP ministri bija vainīgi savā nespējā optimizēt nozari tā, lai tā turpinātu darboties tāpat, tikai ar mazākiem līdzekļiem. Kad pie attiecīgās ministrijas stūres nonāca pašu cilvēks, tad presings kaut kā beidzās un pirms vēlēšanām (cik zīmīgi!) atradās vēl papildu nauda, ko VM piešķirt, kuru, kā izrādās ļaunais Eglītis, iepriekš apgriezis.
 • Reformas valsts pārvaldē. Tas bija skaļais sauklis, ko nepārtraukti JL sauca pirms tikšanas pie varas. Vienīgās reformas laikam bija to ministriju likvidēšana, kuras vadīja LPP cilvēki - integrācijas un bērnu lietu. Tās ir tādas paša reformas, kā ekonomijas nolūkos mašīnai noskrūvēt aizmugures logu tīrītāju un radio antenu.
 • Paziņojumi par ekonomikas augšupeju. Laikam pēdējā gada laika to "dibenu" krīzei esam sasnieguši tik bieži, ka šādi paziņojumi jau kļūs tik pat ikdienišķi kā "Tev pienācis pasts" datora ekrānā. Un protams pirms vēlēšanām mēs uzzinām, ka vērojama arī konkrēta valsts ekonomiskā atlabšana. Interesanti, vai tas ir iemesls, lai atkal netiktu doti nekādi mājieni par nākamā gada budžetu. Sak, viss ir bumbās, nav jēgas iespringt. Vienīgi atkal Repše ir atklāts (jo viņš uz Saeimu vairs nekandidē), un nelietīgi atļaujas baidīt, ka būs jāceļ nodokļi un jāapgriež pabalsti.
 • "Vienotības" vienotība. Tas, ka partija apvienojas ir skaisti un es to vērtēju kā vienu no vērtīgākā, ko JL vispār savā pastāvēšanas vēsturē ir spējis paveikt. Bet kā tas notiek? Pirms tam JL sašķēlās tieši tā iemesla dēļ, ka daži bija noguruši no nepārtrauktās pretošanās TP pilnīgi visā. Tas notika pēc tam, kad JL valde izlēma neiet Kalvīša (laikam) valdībā. Tagad šī atkalapvienošanās tiek paziņota nevis kā veco ienaidu likvidēšana, bet jauna politiskā spēka tapšana. Nu come on!!! Jā, tas nav vairs tas pats JL, bet nevis dēļ jūsu atkalapvienošanās, bet tāpēc, ka jums vairs nav Repše un viņa cilvēki priekšgalā.
Es zinu ka lielākais vairākums šausmīgi mīl Dombrovski, ģībst no Krrrristovska saldajiem vārdu plūdiem, vai cer uz Ēlertes u.c. jaunpienācēju mesiānismu. Man tas liekas tikai normāli, jo ja jau reiz par Zīgerista kungu nobalsoja absolūtais vairākums, tad šai liekuļu komandai pat vēl ir drusku jāpiestrādā, lai tiktu pie tik augstiem % kā viņš.

"ZZS" Tas man vienmēr licies dīvains politiskais spēks. Tādi mierīgi un klusi, kas vairumam latviešu droši vien tieši tāpēc ir simpātiski. Problēma vienīgi tā pati kas "Vienotībai" - nav spēcīga vadītāja. Tāpēc par premjeru jau laicīgi tiek izvirzīts Lembergs, kurš nemaz nevienā sarakstā nekandidē. ZZS ir gudri uzķēruši, ka letiņiem partijas nepatīk, tapēc savu partijas vārdu sevišķi skaļi nereklamē. Drusku dīvaini, ka pat Dūklavs, kas ir viņu saraksta listē ar 1. numuru Vidzemē, sevi par ZZS biedru neuzskata. Es uzskatu, ka ZZS nelietīgi valkā zemnieku vārdu un to izmanto, jo reāli tā lauku cilvēku problēmu risināšana vairāk ir bijusi vārdos un mazāk darbos. Par šiem nebalsošu.

"TB/LNNK - Visu Latvijai" Tas, ka šīs abas partijas apvienojās arī manā uztverē ir pozitīvi. Vienīgi atkal - nosaukt to par jaunu spēku ir grūti. Es teiktu - rūdīti politikāņi + jauni naivi ideālisti. No jaunajiem Raivis Dzintars man šķiet prātīgs čalis, bet tie viņu ideāli man nav pieņemami. Es mīlu Latviju un latviešu valodu, taču kādam citam to piespiest mīlēt ar varu ir nereāli un muļķīgi. Tāpēc tas naids, kas valda šajos cilvēkos pret visiem, kas nav kā viņi, mani diezgan atbaida. Par šiem balsot neiesaku.

"Saskaņas Cents". Skatoties pa LNT līderu debates, nākas atzīt, ka šajā sarakstā ir tikai pāris cilvēki ar kaut cik attīstītām prāta spējām. Varbūt, ka tādi ir tikai t.s. saucamie reģionu līderi, bet arī pats SC uz plakātiem rāda Ušakovu un Urbanoviču, vienīgos, kuri kaut ko sakarīgu ir spējīgi arī izspriest. Tādēļ izbrīna lielais atbalsts šai partijai. Protams tur ir liels skaits krievu, kuriem tā ir savas identitātes partija, bet tas prognožu procents liecina arī par lielu latviešu atbalstu. Iespējams tādēļ, ka SC vēl nekad nav bijusi pie varas, atšķirībā no visiem pārējiem. Bet es ceru, ka arī nebūs, lai gan aptaujas rāda pretējo. Tas pozitīvais varētu būt vien šaura koalīcija, kā Rīgas domē, jo tad, lai arī muļķi, bet vismaz var nodoties darbam nevis pīties ar politiskām intrigām. Kaut gan Rīgas dome ne tuvu nav valdība un pēc aptaujām tik ideāls variants SC saeimas vēlēšanās nespīd. Lai arī es neesmu "Latvieti nepadodies" kursa atbalstītājs, tomēr nepatiktu man šīs partijas nonākšana pārliecinošā varas pozīcijā. Nebalsošu.

"Par labu Latviju" Par šiem balsošu un ieteikšu visiem. No iepriekš rakstītā izskatās, ka nekā laba citās partijās nav. Protams ir kaut kas katram arī labs, bet tad man te grāmatu būtu jāsaraksta, lai tik smalka analīze sanāktu. Arī PLL jau nu noteikti nav eņģelīši, bet mani uzrunā 2 lietas.
 1. Šlesers ir kārtīgs kapātājs un es ticu viņa labajiem nodomiem. Jā, nav augstākā izglītība šmizglītība, bet kuru tas interesē. Domburam arī nav, bet viņa raidījumiem ir visaugstākie reitingi. Pirms 2 vēlēšanām, kad pirmo reizi parādījās Pirmā Partija, man viņš tā nepatika, ka viņa dēļ arī par visu partiju balsot nemaz netaisījos. Tomēr viņš ir pierādījis, ka nav tikai pļurkstētājs, bet konkrēti dara to ko nolēmis. Var kritizēt par metodēm, bet tas jau ir sekundāri. Es šobrīd vispār neredzu nevienu citu politiķu, kurš tik ļoti mērķtiecīgi sistu cauri savas partijas mērķus.
 2. PLL ir man vispieņemamākā programma. Tas nenozīmē, ka tur ir viss, kas man patīk un nav nekā, kas nepatīk. Bet principā zem tādas programmas es arī varu parakstīties. Tā ir vienīgā partiju programma, kurā skaidri definēta nozīme demogrāfisko problēmu risināšanai. Nu kā citi var to neredzēt! Tas pats Repše reiz skarbā tonī atzina: "Mēs izmirstam!" Katru mēnesi jau kuro gadu iedzīvotāju skaits mūsu valstī samazinās vismaz par tūkstoti un pēdējā laikā jau arvien straujāk.
PLL laikam saņēmusi visvairāk kritikas - zagļi, oligarhi, utt. Ak nabaga svētie jūs... Pacietieties debesīs labāki būs, kaut šķiet arī tur jums viss nebūs gana šķīsti. Kura tad ir tā sirdsšķīstā partija, kurš tad ir tas bezgrēcīgais cilvēks?
Otrs lielais pārmetums ir "Gāzi grīdā" politika pirms krīzes. "Gāzi grīdā" bija LPP reklāmas sauklis, kas attiecās uz to, ka ekonomika iet uz urrā un nedrīkst atslābt. Tas, ka Kalvītis bija pārāk mīksts, un neprata drosmīgi rullēt, ir cits stāsts. Ne Kalvītis, ne Slakteris vairs šai sarakstā nav. Tas atkal ir viens liels pluss, ka PLL savus neveiksmīgos cilvēkus ir spējis nobīdīt malā, ko nevar teikt par citiem. Tā kā mana izvēle ir pilnīgi skaidra.

Savu esmu pateicis. Lai jums jauka diena, tiksimies pie urnām ;)

Komentāri

 1. Es gan nebalsošu par apvienību PLL, jo, ja godīgi, tad smukajos un treknajos gados pietiktu ar vienu vienīgu sūda lēmumu par nekustamā īpašuma pirkšanas/pārdošanas nodokli, lai daudz ģimenes tagad nebūtu tik neapskaužamā situācijā ar kredītiem.

  Un, lai likumu pieņemtu ir nepieciešamas 51 viena balss parlamentā. Ja nemaldos, tad tajos laikos parlamentā koalīciju veidoja gan Tautas Partija, gan Pirmā Partija. :) Tāpēc nevarētu teikt, ka no diviem cilvēkiem viss bija atkarīgs :)

  Labi. Katram jau savs viedoklis.

  AtbildētDzēst
 2. CIETI!
  A Tu taisiet iet 3.oktobrī vēlēt?

  AtbildētDzēst
 3. Khe, facepalm to me :) Jā, tie, kas vēlas balsot par PLL, var droši to darīt 3. oktobrī :D

  AtbildētDzēst
 4. Ja es pareizi saprotu, tad ieteikums balsot par kādu konkrētu partiju ir nācis pēc konkrētas televīzijas raidījuma(u) skatīšanās, izvērtējot konkurentus. Interesanti, ka tā pati televīzija tieši un atklāti atbalsta šo te ieteikto partiju. Sagadīšanās?

  AtbildētDzēst
 5. No kā tāds spriedums par televīzijas skatīšanos? Tas, ka taisos balsot par partiju, kuru atbalsta arī vienas televīzijas īpašnieks? Vai tas nešķiet tāds drusku šaurs secinājums?
  Un vispār, kopš dekodera nepieciešamības laikiem, mans televizors neko sevišķi interesantu nerāda?

  AtbildētDzēst
 6. nu skaidrs, Tev patīk, ka Tevi jāj. Vai arī Tev maksā stendzenieks. lai veicas.

  AtbildētDzēst
 7. Ek...

  Nespēju iedomāties ka cilvēks līdzīgs Šleseram, Šķelēm vai Lembergam varētu nonākt pie varas kādā rietumu demokrātijas zemē. Tur cilvēki nebalsotu par tik sasmērējušām personībām - potenciāli viņi pat sēdētu aiz restēm. Piemēram UK vienam valsts vīram bija jāatkāpjas, kad žurnālisti uzoda, ka viņš bija noalgojis savu radinieku par dārznieku kurš tikai saņēma naudu un neko nedarīja. Ja nemaldos bija nospēris tikai pāris desmitus tūkstošu mārciņu.
  LV viss ir pilnīgi savādāk... Ir skaidri zināms, ka cilvēki nospēruši MILJONUS no nodokļu maksātāju kabatām bet tas jau nekas - balsojam par viņiem....

  Kamēr LV vēlētājs nepatvers, ka par zagļiem balsot nevar tikmēr nekas nemainīsies...

  AtbildētDzēst
 8. "Ir skaidri zināms". Kas ir SKAIDRI zināms? Man tikpat skaidri zināms, ka gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju nemaksā pilnīgi nekādus nodokļus, un attiecīgi arī nekādus miljonus no viņu kabatām izzagt nav iespējams. Jebšu tu gribētu, ka šo visu cilvēku masu saliek aiz restēm un, kas zin, varbūt arī pats ietrāpies tajā pulciņā?

  AtbildētDzēst
 9. Pastāsti man kā dzīvojot LV var nemaksāt Pilnīgi nekādus nodokļus! Es gribu tā darīt ;) No PVN nekādi nevar izvairīties, daļēji arī no akcīze.

  AtbildētDzēst
 10. Izbrauksi ārpus Rīgas padzīvot, uzzināsi ;)

  Bet ja lasītu uzmanīgāk, būtu pamanījis, ka es nerunāju par "pilnīgi nekādiem nodokļiem", bet gan salīdzinājos ar kategorisko "visiem skaidri zināms".

  AtbildētDzēst
 11. vājprāts balsot par GAŠ kubā. vislielākais nodevējs ir Godmanis. paņēma aidevumu un notinās uz eiropas parlamentu. tas nekas ka šis nekandidē, pelekajiem kardinaliem kandidēt nepieklājas. tas suns zina ko ēsis tāpēc LNT pēdējā diskusijā tā atsmērējās, ka lai glābtos no gaidāmā soda Latvijas augstākajā tiesā bij gatavs atzīt savu ilgi glabāto noslēpumu, ka viņš ir žīds!(kā gan savādāk sis to varēja dabūt. ne jau Slakteris to dabūja)

  AtbildētDzēst
 12. Es te domāju, vai meža dīvainīšu komentārus dzēst, jebšu tomēr atstāt jautrībai.

  Kas to būtu domājis, ka Godmaņa lielākais noslēpums ir tas, ka viņš ir žīds! Šausmas, kas ar mums tagad notiks! Nepietiek, ka viņš sacēlis sev villas un cukurfabrikas visās iespējamās Eiropas valstīs, tagad vēl šitas!

  AtbildētDzēst
 13. Par dzēšanu runājot. Jāizdzēš ir raksts. Vai arī to var atstāt lai nākamās paaudzes, vai kaut pats pēc pāris gadiem varētu paskatīties, kāds biji. Tiešām, facepalm. Te nekā cita nevar pateikt.

  AtbildētDzēst
 14. Ceru ka šo blogu google jau ir noindeksējusi vēsturei.Varbūt kādreiz autoram būs ļoti liels kauns par šo aģitāciju,bet no kļūdam var arī mācīties.Ceru ka šodien vismaz tauta kaut ko būs mācījusies,un sāks cīņu ar astoņkāji,kura pa šiem gadiem izshēmotās naudas pietiktu pāris Latviju paēdināšanai.Īsa atmiņa bija tā kas iegāza visas iepriekšējās vēlēšanas.Novēlu ikvienam šodien nobalsot atbildīgi,un nepieļaut vēl 4 gadus pār savu un Latvijas likteni lemt bariņam oligarhu.

  AtbildētDzēst
 15. Šo komentāru ir noņēmis emuāra administrators.

  AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Raksts, kuru labprāt gribētu nepublicēt.

Ainažu slimnīcas skandāla rezultātā nolēmu darīt zināmu savu pieredzi ar šo iestādi, un bērnu psihiatrijas stāvoki mūsu valstī. Tā kā aprakstītais ir noticis pirms gada, faktoloģiski zemāk aprakstītajā varētu būt arī dažas neapzinātas neprecizitātes, bet centīšos :)
Garais ievads - mūsu īpašais bērns 2016. gada vidū mūsu ģimenē ienāca audžumeitene, kura bija nesen izņemta no savas bioloģiskās ģimenes un ievietota krīzes centrā. Mums tika raksturots, ka bērnam ir viegli garīgi traucējumi, kā arī uzvedības problēmas. Tas mūs nedaudz satrauca. It sevišķi aprakstā minētais, ka viņa mēdz sev graizīt rokas. Mums nebija bail no garīgi slima bērna, bet gan no tā, vai varam būt droši par saviem, gados jaunajiem pašu bērniem. Krīzes centra psihologs nomierināja, ka meitenei nav pašnāvnieciskas vēlmes, bet nespēja tikt galā ar stresa situācijām, un ka citās valstīs šādiem cilvēkiem terapijas laikā pat piedāvā speciālas "žiletes", ar kurām nevar sevi savainot pārāk nopietni. Izklausījās d…

Kāpēc Ilmārs Mežs priecājas?

Iedvesma šim rakstam man nāca pēc mūsu zināmākā demogrāfa Ilmāra Meža ieraksta Twiterī.
Latvijā šg sept.dzimuši 1952, miruši 2321. Šogad dzimstība 6% lielāka kā pērn, un 17% lielāka kā 2011.g. Uzlabota demogr.politika nes augļus
— ILMĀRS MEŽS (@demografs) October 20, 2014 Protams ir pacilājoši domāt par dzimstības pieaugumu, tomēr papētot situāciju un statistiku rūpīgāk, jāsecina, ka šī paziņojuma optimisms ir absolūti nepamatots. Turklāt no demogrāfijas pētnieka pat apbrīnojami neprofesionāls. Zemāk paskaidrošu, ko es ar to domāju.

Demogrāfiskais dzimstības rādītājs, kuru vērojam šodien, pavisam tieši ir atkarīgs no šī rādītāja pirms aptuveni 25 gadiem. Tāds ir aptuveni vidējais jauno vecāku gadu skaits mūsu valstī. Bez tā arī ir citi lielumi, bet tomēr šis rādītājs ir tas, kurš parāda prognozējamo tendenci, ja vien nav bijuši kari, globālas katastrofas, masveida imigrācijas vai emigrācijas. Mūsu gadījumā ir notikusi lielas iedzīvotāju daļas emigrācija, kas demogrāfisko situāciju pad…

Aicinājums uz iecietību

Kas jums pirmais nāk prātā, izdzirdot vārdu Eduards Veidenbaums? Kā gulbji balti padebeši? "Pērkona" dziesmas? Latviešu valoda? Varbūt tas, ka viņš prata 10 valodas?
Bet kas jums nāk prātā, ja saku, ka Eduards Veidenbaums bija alkoholķis? Vai viņš tāpēc bija sliktāks dzejnieks un vājāks tulkotājs? Nē, viņš joprojām ir mans iecienītākais latviešu dzejnieks. Tomēr man ir žēl, ka viņš nespēja tikt pāri alkohola varai.Ja nebūtu tās, varbūt viņa mūžs būtu ilgāks par 25 gadiem. Es Veidenbaumu nemīlu tāpēc, ka viņš bija dzērājs, bet dēļ viņa devuma latviešu tautai.Es nevienu cilvēku nekad neesmu vērtējis sliktāk tikai tāpēc, ka viņš tendēts uz attiecībāma ar sava dzimuma pārstāvi. Mani pat tas neinteresē. Zinu, ka man viens labs paziņa it kā esot homoseksuāls, bet es par to nekad ar viņu neesmu runājis, un viņš joprojām ir man labs paziņa. Man reiz priekšnieks bija homoseksuāls daņu uzņēmējs, bet man viņš neriebās tapēc ka viņš ir homoseksuāls. Man riebās viņa pieeja biznesam. Man…